MAREK SEKÁČ

FOTOGRAF

o mně

Jmenuji se Marek  Sekáč. Narodil  jsem se ve Frýdlantě, žiji zde a od roku 2011 tu provozuji  ateliér. Odjakživa tíhnu k technice, od techniky byl jen krůček k focení, baví mě na všechno si přijít sám, zkoušet a ladit. S focením jsem začínal tak ve svým patnácti letech.

 Zabývám se ateliérovým focením i focením venku. Fotím děti, rodinky, páry, svatby, sportovní i společenské události,  různé interiéry a další. 

Miluji výzvy všeho druhu, čím náročnější, tím lepší. Libuji si v co nejvěrohodnějším zachycení akce, rychlá auta, sportovci, ale také velmi rád fotím makro fotografie.  Fotil jsem s velkou vášní  jako akreditovaný fotograf české i mezinárodní rallyové soutěže WRC. Publikoval jsem v časopise Rally a na portále  www. photo-rally.com. 

Snažím se ctít myšlenku, že fotografie od fotografa, tak aby věrně zachytila okamžik včetně atmosféry, nemůže být záležitostí náhody, ale kombinací kvalitního vybavení, nastavení a  dobrého oka pro stvoření kompozice.. 

Poslední dobou se zasvěcuje do tajů focení i moje manželka. Pomáhá mi v ateliéru i  při focení školek a škol, reportážním  focení a začíná fotit i svoje první záběry..

 

Marek_Sekáč_fotograf_frydlant_marvin